Jakie mydło do dozownika będzie najlepsze?

Jakie mydło do dozownika będzie najlepsze?

14 listopada 2018

Regularne mycie rąk to najprostszy sposób, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów Jakim mydłem najlepiej myć ręce i jak wybrać mydło do dozownika?

Dozowniki do mydła świetnie sprawdzają się w toaletach publicznych, ponieważ ograniczają do minimum kontakt z drobnoustrojami (zwłaszcza dozowniki automatyczne). Na rynku dostępne są różne modele dyspenserów, m.in. wolnostojące, przeznaczone do zawieszenia, łokciowe, manualne czy w końcu z czujnikiem ruchu. Duży wybór mamy również, jeśli chodzi o mydło do dozownika. Co sprawdzi się najlepiej – mydło w żelu, płynie, sprayu czy w piance? A może warto postawić na płyn do dezynfekcji?

Mydło do dozownika – mydło w płynie

Mydła do dozownika w płynie są bardzo popularne. Do wyboru mamy mydła z karnistrów – tanie (chociaż należy uważać, czy niska cena idzie w parze z jakością) i w szerokiej gamie barw oraz zapachów, a także wkłady z mydłem, przeznaczone specjalnie do dozowników. Preparaty do mycia rąk w płynie to najczęściej bardzo skondensowane preparaty. Już niewielka ilość takiego mydła wystarczy, aby umyć ręce i skutecznie pozbyć się drobnoustrojów. Warto jednak wiedzieć, że wiele dozowników przystosowanych jest do mydła o określonej gęstości. Jeśli kupimy zbyt rzadki preparat, mydło z dyspensera zacznie ciec, a to wiąże się nie tylko ze spadkiem wydajności urządzenia – cieknące mydło nie będzie wyglądać zbyt estetycznie w łazience. Niestety, takie preparaty mają jeszcze inną wadę. Wielu użytkownikom wydaje się, że dozownik podał zbyt małą ilość płynu i pobierają kolejną porcję. Generuje to większe koszty eksploatacji urządzenia, ponieważ dozownik trzeba uzupełniać częściej.

Mydło w pianie

Mydło do dozownika w pianie napompowane jest powietrzem, dzięki czemu użytkownikom wydaje się, że na ich dłonie trafia większa porcja mydła. W związku z tym osoby korzystające z dyspensera nie pobierają kolejnych porcji i zużywają mniej mydła. Dozownik do mydła w pianie jest więc wydajny, pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji urządzenia, a dodatkowo jest bardziej ekologiczny – zmniejsza zużycie mydła, dzięki czemu mniej detergentu trafia do ścieków. Trzeba zaznaczyć, że nawet mała ilość gęstej piany wystarczy, aby dobrze umyć ręce. Co więcej – aby namydlić dłonie pianą, nie trzeba moczyć rąk w wodzie. Nie trzeba jej również zmywać – można, ale równie dobrze do jej usunięcia sprawdzi się suchy ręcznik czy nawilżona chusteczka.

Na zmniejszenie kosztów użytkowania dyspensera pozwalają również skondensowane mydła w żelu lub w sprayu.

Mydło do dozownika – płyny dezynfekujące

Nie we wszystkich miejscach pracy sprawdzi się zwykłe mydło do dozownika. Czasami konieczne jest stosowanie płynów dezynfekujących, które pozwalają zarówno na usunięcie zanieczyszczeń fizycznych, jak i szkodliwych mikroorganizmów. Takie preparaty podaje się przeważnie w dozownikach automatycznych lub łokciowych, czyli takich które zapewniają najwyższy poziom higieny. Dyspensery z preparatami dezynfekującymi muszą być w pełni szczelne, aby środek spełniał swoje zadanie.

Udostępnij: