Kaseta z taśmą odgradzającą – wszechstronne rozwiązanie do oznaczania i organizacji przestrzeni

Kaseta z taśmą odgradzającą – wszechstronne rozwiązanie do oznaczania i organizacji przestrzeni

16 listopada 2023

Kaseta z taśmą odgradzającą – rodzaje, zalety, zastosowanie. Sprawdź!

Kaseta z taśmą odgradzającą – jak to działa?

Taśmy odgradzające stosowane są w wielu miejscach i sytuacjach. Sprawdzają się szczególnie do tymczasowego wygradzania, oznaczania i zabezpieczania przestrzeni. Nie wymagają skomplikowanego montażu, są łatwe w użyciu, a do tego niedrogie. Ciekawą i praktyczną alternatywą dla samych taśm stanowią kasety z taśmami odgradzającymi. Kasety składają się z obudowy, w której znajduje się taśma, oraz mechanizmu, który umożliwia łatwe rozwijanie i zwijanie taśmy. Taśmę można bez problemu rozwinąć na odpowiednią długość, a gdy wygrodzenie nie jest już potrzebne – zwinąć ją wygodnie do obudowy. W ten sposób taśma nie plącze się, nie niszczy podczas zwijania i może być wykorzystana wielokrotnie.

Kasety na pachołki i kasety magnetyczne

Kasety z taśmą odgradzającą mogą mieć różne rodzaje mocowań, które ułatwiają korzystanie z nich. Praktycznym rozwiązaniem są np.:

  • kasety w formie nakładek na pachołki ostrzegawcze – kasety są zaprojektowane w sposób, który umożliwia nałożenie ich na pachołki lub słupki; mocowanie jest stabilne i utrzymuje kasetę w stałym miejscu; nakładki na pachołki umożliwiają wygodne wygrodzenie przestrzeni w miejscach, w których nie ma o co zaczepić taśm;
  • kasety magnetyczne – obudowa wyposażona jest w magnesy, dzięki czemu kasetę łatwo zamocować na metalowych elementów, bez konieczności używania pachołków itp.; takie rozwiązanie zapewnia dużą elastyczność i mobilność – kasetę można w każdym momencie zdemontować i zamocować w innym miejscu.

Innym wariantem są kasety mocowane są do powierzchni za pomocą śrub. Stabilne i trwałe mocowanie sprawdzi się przede wszystkim w miejscach, gdzie często stosuje się tymczasowe wygrodzenia, istnieje potrzeba ograniczenia dostępu itp.

Kasety z taśmami odgradzającymi – zalety i zastosowanie

Kasety z taśmami odgradzającymi mogą być stosowane np. do oznakowania niebezpiecznych obszarów, zabezpieczania przestrzeni podczas remontów, prac konserwacyjnych, ograniczenia dostępu dla osób postronnych, organizacji przestrzeni (np. do wyznaczania sektorów lub przebiegu kolejki w sklepach, na dworcach, lotniskach).

Jakie zalety mają taśmy z kasetami odgradzającymi?

  • Są wielofunkcyjne, znajdują zastosowanie w różnych miejscach i sytuacjach.
  • Są łatwe w użyciu. Nakładki na pachołki i kasety magnetyczne nie wymagają skomplikowanego montażu.
  • Są lekkie, mobilne, łatwe do przechowywania.
  • Taśmy mogą być wykorzystywane wielokrotnie.
  • Wyraźnie oznaczają i wygradzają przestrzeń.
  • Pozwalają wygrodzić przestrzeń o dowolnym kształcie.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Udostępnij: