Oznakowanie wykonane w technologii SYSTEM TD®

Oznakowanie wykonane w technologii SYSTEM TD®

28 marca 2024

Znaki bezpieczeństwa mogą być wykonane na różnorodnych podłożach. W zależności od miejsca montażu i warunków eksploatacyjnych stosuje się np. folię samoprzylepną lub płytę PCV. Ciekawą alternatywą, szczególnie dla znaków ewakuacyjnych i znaków ochrony przeciwpożarowej, jest technologia SYSTEM TD®. Czym charakteryzują się znaki na płycie TD SYSTEM?

Folia samoprzylepna i płyta PCV – popularny wybór dla różnego rodzaju oznakowania

Bardzo popularnym rozwiązaniem dla różnego typu znaków jest folia samoprzylepna oraz płyta PCV. Oba podłoża charakteryzują się odpowiednimi właściwościami, a znaki wykonane na nich są przystępne cenowo. Znaki w formie naklejek są popularne ze względu na swoją wszechstronność i łatwość stosowania. Najczęściej stosowane są do oznakowania wewnątrz budynków. Elastyczna folia może być naklejana na różne powierzchnie (np. plastik, metal, szkło, drewno), również zakrzywione (np. bezpośrednio na maszyny itp.). W razie potrzeby można szybko i bez problemu umieścić znak we właściwym miejscu. Znaki wykonane na płycie PCV są lekkie, łatwe w montażu i odporne na warunki atmosferyczne. Sprawdzają się do oznakowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. PCV jest materiałem dość trwałym i odpornym na uszkodzenia, co wydłuża żywotność oznakowania.

SYSTEM TD® – dlaczego warto?

SYSTEM TD® to rozwiązanie firmowe marki TDC – renomowanego producenta znaków bezpieczeństwa i nie tylko (szeroką gamę znaków TDC znajdziesz na Znakowo.pl). Oznakowanie wykonane w tej technologii łączy wysoką estetykę z wyjątkową trwałością i odpornością na warunki zewnętrzne, nawet bardzo niekorzystne. Warstwowa struktura zapewnia dodatkową ochronę dla pigmentu fotoluminescencyjnego, co wydłuża żywotność znaków. Znaki na płycie SYSTEM TD są łatwe w montażu. Ponieważ na całej powierzchni znajduje się wysokiej jakości warstwa klejowa, nie trzeba nawiercać płytki, nie są też potrzebne żadne kleje, taśmy itp. Folia zabezpieczająca chroni znaki przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, np. podczas transportu, przechowywania, prac wykończeniowych w obiekcie (folię ochronną należy zdjąć po zamontowaniu znaku i zakończeniu prac).

Jakie znaki na płycie TD SYSTEM?

Technologia SYSTEM TD® sprawdza się szczególnie przy znakach ewakuacyjnych oraz znakach ochrony przeciwpożarowej. Podłoże, ze względu na swoje właściwości, plasuje się także w czołówce materiałów wykorzystywanych do produkcji znaków morskich oraz oznakowania niskiego oświetlenia systemu SWGS.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Artykuły mają jedynie charakter poglądowy. Nie stanowią wykładni prawa, nie mogą być traktowane jako profesjonalna porada prawna, ani nie mogą jej zastąpić.
Udostępnij: