Ubrania ochronne na remont

Ubrania ochronne na remont

19 lutego 2018

Niezależnie od tego, czy samodzielnie planujemy generalny remont mieszkania, czy tylko drobne prace, które odświeżą jego wygląd, warto wszystko dobrze zaplanować. Podczas pracy lepiej skupić się na jej wykonaniu, aniżeli na tym, że brakuje nam odpowiedniego sprzętu. Przygotowując się do remontu trzeba pomyśleć nie tylko o niezbędnych narzędziach, ale również o odpowiedniej odzieży ochronnej. A jak wybrać ubrania ochronne na remont?

Ubrania ochronne na remont – pracuj jak profesjonalista

Ubrania ochronne na remont pełnią przynajmniej dwie funkcje. Przede wszystkim stanowią osłonę przed zabrudzeniami, o które nie trudno podczas wszelkiego rodzaju napraw, remontów i tym podobnych prac. Z drugiej strony taka odzież zaprojektowana jest tak, by zapewnić maksimum komfortu podczas pracy, np. strategicznie umieszczone kieszenie umożliwiają łatwy dostęp do narzędzi, nie trzeba ich co chwilę odkładać, by za moment znowu po nie sięgać.

Profesjonalne ubrania ochronne na remont wykonane są wytrzymałych, odpornych na zabrudzenia i przetarcia materiałów. Warto pamiętać, że na lato lepiej wybierać odzież przewiewną, przeznaczoną do prac w wyższych  temperaturach.

Nie tylko odzież – co jeszcze może przydać się podczas remontu?

Obuwie

Przy cięższych pracach, np. budowlanych, warto zainwestować także w dobre obuwie robocze. Buty powinny być, oczywiście, wygodne i zapewniać wysoki komfort podczas pracy, ale nie tylko. Ważne jest również to, z jakiego materiału zostały wykonane (dobrze, by były odporne na zabrudzenia, oleje czy tłuszcze), a jeśli pracujemy zimą – również to, czy są ocieplane. Buty ochronne powinny mieć antypoślizgowe podeszwy, wkładki przeciwprzebiciowe i wzmacniane noski, które ochronią stopy, gdy spadnie na nie jakiś cięższy przedmiot.

Inne artykuły BHP

Nie tylko ubrania ochronne na remont warto dobrać wśród profesjonalnego sprzętu. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się również w inne środki ochrony indywidualnej. Nauszniki przeciwhałasowe, okulary chroniące przed odpryskami, kask czy półmaska przeciwpyłowa zwiększą komfort podczas pracy i pozytywnie wpłyną na nasze bezpieczeństwo.

Udostępnij: