Automatyczne blokady parkingowe

Automatyczne blokady parkingowe

15 czerwca 2023

Automatyczne blokady parkingowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na łatwe i wygodne zarządzanie miejscem postojowym. Sprawdzamy, jakie są zalety blokad parkingowych sterowanych zdalnie – pilotem lub smartfonem.

Do czego służą blokady parkingowe i kiedy warto je stosować?

Zajmowanie prywatnych miejsc postojowych przez nieuprawnionych użytkowników, a także zastanawianie bram wjazdowych na posesję lub bram garażowych jest dla ich właścicieli sporym problemem. Aby oszczędzić sobie czasu i nerwów, warto zainwestować w blokadę parkingową, czyli urządzenie służące do kontrolowania dostępu pojazdów do określonych stref, np. stanowisk postojowych. Blokada fizycznie uniemożliwia zajęcie danego miejsca. Wjazd na nie możliwy jest dopiero po odblokowaniu i złożeniu zapory.

Blokady montowane są często przed bramami wjazdowymi, stosowane są na parkingach osiedlowych, parkingach firmowych, a także na parkingach przed sklepami, punktami usługowymi, hotelami czy restauracjami. 

Automatyczne blokady parkingowe – nowoczesna alternatywa dla standardowych blokad

Standardowo blokady zamykane są na zamek lub kłódkę. Oznacza to, że aby odblokować urządzenie i móc wjechać na swoje stanowisko, należy wysiąść z auta. Automatyczne blokady parkingowe umożliwiają kontrolowanie dostępu do miejsc postojowych zdalnie – pilotem lub telefonem z zainstalowaną odpowiednią aplikacją mobilną. Aby otworzyć lub zamknąć blokadę po wyjechaniu ze swojego miejsca postojowego, wystarczy kliknąć. Sygnał odbierany jest nawet z kilkudziesięciu metrów. Urządzenia mają własne zasilanie (wbudowany akumulator), dlatego nie trzeba martwić się o doprowadzenie kabli itp. Akumulator, w zależności od warunków atmosferycznych i częstotliwości użytkowania, wystarcza nawet na pół roku. Dołączona do zestawu ładowarka umożliwia wygodne naładowanie baterii.

Jakie zalety mają automatyczne blokady parkingowe?

Blokady parkingowe, zarówno zamykane na kluczyk, jak i sterowane zdalnie, to skuteczne rozwiązanie, które pozwala chronić swoje miejsce postojowe. Automatyczne blokady parkingowe to przede wszystkim duża wygoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarządzanie stanowiskiem postojowym jest prostsze i bardziej efektywne. Otwieranie i zamykanie blokady za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej na telefonie zapewnia łatwy i szybki dostęp do miejsca parkingowego bez wysiłku i bez wychodzenia z samochodu.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Udostępnij: