Jakie kosze na śmieci do firmy?

Jakie kosze na śmieci do firmy?

27 listopada 2018

WSSO, czyli Wspólny System Segregacji Odpadów, nakłada większe obowiązki w zakresie segregacji śmieci na gospodarstwa domowe i na przedsiębiorców. Warto sortować odpady nie tylko ze względu na dobro naszej planety, ale również ze względów finansowych – firmy i gospodarstwa domowe, które nie stosują się do nowych przepisów, płacą więcej za wywóz śmieci. Jak zarządzać odpadami w firmie i jakie kosze na śmieci będą potrzebne?

Odpowiednie kosze na śmieci to podstawa, jeśli chodzi o segregację odpadów. Ważna jest również edukacja pracowników. Trzeba przyznać, że nowe zasady sortowania mogą sprawiać niektórym problemy, dlatego warto w widocznym miejscu umieścić informacje o tym, jakie odpadki wrzucamy do danego kosza. Przejrzyste grafiki są łatwo dostępne w Internecie – można je bez problemu pobrać i powiesić w miejscu pracy.

Kosze na śmieci w firmie powinny być nie tylko praktyczne, ale również estetyczne.

Różne kosze na śmieci do różnego rodzaju odpadów

Warto pokrótce przypomnieć nowe zasady sortowania odpadów. Do kosza niebieskiego wrzucamy papier, do zielonego – szkło, do żółtego – metale i tworzywa sztuczne, do brązowego – odpady biodegradowalne, a do czarnego – odpady zmieszane.

Nie znaczy to, że trzeba kupować różnokolorowe kosze na śmieci. Wystarczą zwykłe kosze na śmieci i umieszczenie na nich adekwatnej naklejki. Oczywiście, im większy zespół pracowników w miejscu pracy, tym kosze na śmieci powinny być odpowiednio większe.

Kosze na śmieci a pomieszczenia w pracy

W kuchni, na korytarzach, a także w pomieszczeniach socjalnych powinny znajdować się kosze na śmieci, które umożliwią pracownikom sortowanie odpadów na papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady bio i zmieszane.

Przy biurkach mogą znajdować się mniejsze lub większe kosze na śmieci, do których można wrzucać papier biurowy, niepotrzebne notatki, zeszyty, gazety czy ulotki. Dzięki temu pracownicy nie będą musieli z każdą makulaturą do wyrzucenia wychodzić na korytarz lub w inne miejsce, gdzie ustawione zostały pojemniki do segregacji.

Kosze na śmieci są również bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki pracowniczej. Odpady, które do nich trafiają przeważnie nie nadają się do recyklingu, dlatego wystarczą tu jednokomorowe  kosze na śmieci. Ważne, by były praktyczne i odpowiednio pojemne.

Udostępnij: