Tabliczka „nie parkować” na bramę

Tabliczka „nie parkować” na bramę

2 sierpnia 2023

Tabliczka „nie parkować” na bramę może stanowić przydatny element oznakowania prywatnej posesji. Dlaczego warto zaopatrzyć się w taki znak i jaki wybrać?

Obce auta zaparkowane przed bramą wjazdową na posesję lub bramą garażową uniemożliwiają swobodne poruszanie się, co jest nie tylko bardzo kłopotliwe, ale i irytujące. Zastawianie wjazdu przez innych kierowców to problem, z którym bardzo często borykają się właściciele terenów prywatnych. Rozwiązaniem może być umieszczenie tabliczki jasno wskazującej, że parkowanie w danym miejscu, np. przed bramą wjazdową, jest zabronione.

Dlaczego warto stosować tabliczki „nie parkować”?

Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu można w prosty sposób przekazywać różne informacje, np. dotyczące tego, gdzie parkowanie jest dozwolone, a gdzie kierowcy nie powinni pozostawiać swoich samochodów. Umieszczona w widocznym miejscu, czytelna tabliczka „nie parkować” na bramę może pomóc w rozwiązaniu problemu, jakim jest tarasowanie wjazdu. Warto wziąć pod uwagę, że nie wszyscy, którzy parkują auta w niedozwolonych miejscach, kierują się złą wolą. Czasami sam brama wjazdowa, szczególnie jeśli jest nieoznakowana, nie jest dobrze widoczna z ulicy, a kierowcy nie mają świadomości, że pozostawienie auta w tym miejscu może być kłopotliwe dla mieszkańców lub właścicieli nieruchomości.

Tabliczka z odpowiednim piktogramem i napisem, np. „Brama wjazdowa – nie parkować” w zrozumiały sposób przekazuje informację, że teren jest prywatny, a pozostawienie auta w danym miejscu jest niedozwolone.

Znak „nie parkować” – jaki wybrać?

Tablice „nie parkować” dostępne są w różnych wariantach (wymiary, projekt) i na różnych podłożach. Popularne są znaki na płycie PCV, ciekawym rozwiązaniem są tabliczki emaliowane, do oznakowania bramy sprawdzą się również tablice tłoczone. Można wybrać standardowe oznakowanie lub zdecydować się na tabliczki na bramę na zamówienie (z własnym napisem i/lub grafiką). W przypadku znaków dotyczących parkowania najlepsze będą te z prostymi komunikatami, np. „Brama wjazdowa – nie parkować”, „Nie zastawiać”, „Zakaz parkowania – wyjazd z garażu”. Jeśli chodzi o grafikę, najlepiej sprawdzą się znaki z symbolami znaków drogowych (B-36 – zakaz zatrzymywania się, T-24 – tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Najważniejsze, żeby tabliczka była umieszczona w widocznym miejscu, czytelna i odpowiednio widoczna. Warto wybrać produkt, który będzie charakteryzował się trwałością, odpornością na uszkodzenia, korozję i działanie warunków atmosferycznych – takie oznakowanie posłuży długo i nie trzeba będzie go szybko wymieniać.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Udostępnij: