Tabliczki na zamówienie: jak dopełnić nimi wnętrze biura?

Tabliczki na zamówienie: jak dopełnić nimi wnętrze biura?

13 maja 2024

Tabliczki i znaki na zamówienie – jakie sprawdzą się w biurze i dlaczego warto postawić na personalizowane oznakowanie?

Rola oznakowania w organizacji przestrzeni biurowej

Różnego rodzaju znaki towarzyszą nam właściwie wszędzie. Są także ważnym elementem wyposażenia przestrzeni biurowych. Tabliczki z piktogramami lub napisami w zwięzły i zrozumiały sposób przekazują istotne dla użytkowników informacje. Stosowanie niektórych znaków, m.in. znaków ewakuacyjnych, znaków ochrony ppoż. czy znaków BHP, jest konieczne ze względu na przepisy i wpływa na bezpieczeństwo osób przebywających w biurze. Inne, np. tabliczki na drzwi do biura lub tablice informacyjne, obowiązkowe nie są, ale na pewno warto o nie zadbać, organizując przestrzeń. Czytelne oznakowanie pomieszczeń itp. ułatwia codzienne funkcjonowanie biura i sprzyja lepszej orientacji w przestrzeni. Spójne oznakowanie przyczynia się także do kreowania profesjonalnego wizerunku firmy i wpływa pozytywnie na estetykę przestrzeni.

Tabliczki na zamówienie dla funkcjonalnych i estetycznych wnętrz biurowych

Tabliczki do biura na zamowienie

Znaki i tablice na zamówienie są praktycznym narzędziem, dzięki któremu łatwiej stworzyć funkcjonalną i przyjazną dla użytkowników przestrzeń. Warto przy tym pamiętać, że biuro to dzisiaj nie tylko miejsce pracy. Wygląd i sposób organizacji wnętrza jest także swoistego rodzaju wizytówką firmy.

Tabliczki wykonane na zamówienie to spójne, jednolite oznakowanie dostosowane do konkretnych potrzeb i specyfiki danej przestrzeni. Możliwość wyboru podłoża, czcionek, grafik, rozmiaru itp. daje duże możliwości personalizacji znaków, zgodnie z panującą estetyką i identyfikacją wizualną firmy. Na tabliczkach, oprócz standardowych napisów i grafik, mogą być umieszczone dodatkowe elementy, np. logo.

Jakie znaki na zamówienie mogą przydać się w biurze?

Oznakowanie gabinetów i pomieszczeń

Niezbędnym elementem, jeśli chodzi o organizację i funkcjonalność przestrzeni biura, są tabliczki umożliwiające identyfikację pomieszczeń. Do ich oznakowania stosuje się wykonane z różnych materiałów tabliczki na drzwi (praktycznym rozwiązaniem są tu tabliczki samoprzylepne) lub tabliczki montowane przy drzwiach. Tego typu znaki biurowe mogą zawierać różne informacje, np. numer pokoju, nazwę gabinetu (napis wskazujący przeznaczenie pomieszczenia), godziny otwarcia, numer kontaktowy lub informację, że pomieszczenie przeznaczone jest tylko dla personelu. Przydatne są również tabliczki na drzwi z nazwiskiem, a jeśli w budynku urzęduje więcej firm – również tabliczka informacyjna na drzwi z nazwą firmy.

Tabliczki kierunkowe

Bardzo przydatne w biurach, szczególnie w większych budynkach, mogą być znaki kierunkowe – tabliczki ułatwiające nawigację i orientację w biurowej przestrzeni. Umieszczony w widocznym miejscu znak z nazwą pomieszczenia i strzałką w czytelny sposób wskazuje drogę do konkretnego miejsca, np. od wejścia lub od windy. Tabliczki pomagają odwiedzającym szybko, bez błądzenia odnaleźć gabinet, w którym mają umówione spotkanie lub gdzie mogą załatwić swoją sprawę. Metalowe, plastikowe lub wykonane z innych tworzyw tabliczki na zamówienie mogą wskazywać, gdzie znajdują się takie miejsca jak np. sekretariat, recepcja, toalety, gabinet dyrektora, poszczególne działy firmy.

Zbiorcze tablice informacyjne

Nieocenionym elementem oznakowania w biurowcach, urzędach, wszelkich budynkach administracji publicznej są zbiorcze tablice informacyjne. Ze względu na swój charakter umieszczane są zazwyczaj w dobrze widocznym miejscu przy głównym wejściu do budynku. Na takich tablicach mogą znajdować się różnorodne elementy, np. szyldy firm, które w danym obiekcie mają swoją siedzibę, czy tabliczki lokalizujące poszczególne działy, gabinety i pomieszczenia. Dzięki nim odwiedzający mogą szybko zorientować się, co znajduje się w budynku i gdzie (piętro, numer gabinetu).

Inne znaki na zamówienie

Właściwie każdy znak można wykonać według indywidualnych wytycznych. Różnego rodzaju tablice na zamówienie, znaki realistyczne, znaki informacyjne i naklejki z piktogramami na zamówienie to prosty sposób na zapewnienie spójnego oznakowania w biurze. Sprawdzają się wszędzie, gdzie potrzebne jest oznakowanie niestandardowe, np. znaki o charakterze ostrzegawczym odpowiadające występującym zagrożeniom czy znaki zakazu dostosowane do specyfiki środowiska. Tabliczki plastikowe lub metalowe z nadrukiem mogą być też przydatne do oznakowania miejsc postojowych na parkingach i garażach podziemnych w biurowcach (np. tablice informujące, że miejsca przeznaczone są tylko dla pracowników lub klientów firmy, tablice z numerami rejestracyjnymi pojazdów uprawnionych do parkowania na danym miejscu)

Tabliczki na zamówienie do biura – FAQ

Jakie znaki do biura
Z czego może być wykonana tabliczka na drzwi gabinetu z własnym napisem?

W zależności od preferencji i wymagań klienta tabliczka z napisem na zamówienie może być wykonana z różnych materiałów. Do produkcji oznakowania wykorzystuje się m.in. PCV, aluminium, dibond, pleksi, blachę ocynkowaną, blachę emaliowaną. Popularne są także znaki na folii samoprzylepnej w formie naklejek.

Jaki jest koszt tabliczki na zamówienie?

Koszt wykonania znaku na zamówienie może różnić się w zależności od rozmiaru, podłoża i techniki wykonania, stopnia skomplikowania projektu. Jeśli chcesz wycenić projekt, skontaktuj się z nami: biuro@znakowo.pl.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Artykuły mają jedynie charakter poglądowy. Nie stanowią wykładni prawa, nie mogą być traktowane jako profesjonalna porada prawna, ani nie mogą jej zastąpić.
Udostępnij: