Tymczasowe wygrodzenie terenu – co może się przydać?

Tymczasowe wygrodzenie terenu – co może się przydać?

19 maja 2022

Tymczasowe wygrodzenie terenu może być konieczne z różnych względów. Jak ogrodzić przestrzeń szybko i w prosty sposób? Sprawdź możliwe rozwiązania.

Stosowanie różnego rodzaju płotów i barierek podyktowane jest najczęściej względami bezpieczeństwa. Ustawia się je również, aby uniemożliwić wejście lub wjazd na dany teren osobom postronnym. Oprócz tego wygrodzenia mogą wyznaczać ciągi komunikacyjne, wydzielać sektory na imprezach lub odgradzać przestrzeń wyłączoną z użytku. Przy ogrodzeniach o charakterze stałym sprawdzą się solidne słupki, barierki, panele itp. montowane do podłoża. A jak zrobić tymczasowe wygrodzenie terenu? W takim wypadku ważne jest, aby ogrodzenie można było w razie potrzeby szybko zamontować, a gdy nie jest już potrzebne – bez problemu zdemontować.

Przenośne słupki odgradzające z łańcuchem

Do tymczasowego wygrodzenia terenu bardzo dobrze sprawdzą się przenośne słupki U-12b połączone łańcuchami. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego ogrodzenia łańcuchowego, słupki przenośne nie są montowane na stałe do podłoża. Stoją na specjalnej, wypełnianej wodą podstawce, która zapewnia im stabilność. Aby stworzyć ogrodzenie lub wydzielić jakąś przestrzeń, wystarczy więc ustawić kolejne słupki i połączyć je metalowym lub plastikowym łańcuchem.

Taśmy ostrzegawcze

Prostym i tanim rozwiązaniem jest wykorzystanie taśm ostrzegawczych. Wykorzystując je, można szybko wygrodzić miejsce niebezpieczne, wyznaczyć stanowiska pracy lub oznakować ciągi komunikacyjne. Taśmy wystarczy zaczepić o elementy infrastruktury. Przy wyznaczaniu określonych przestrzeni, np. w zakładzie pracy, bardzo dobrze sprawdzą się samoprzylepne taśmy podłogowe. Na rynku dostępne są również wygodne w użyciu kasety z automatycznie zwijanymi taśmami odgradzającymi, które można stosować z pachołkami (kasety nakłada się na pachołki).

Ogrodzenia i barierki

Jeśli konieczne jest nieco trwalsze tymczasowe wygrodzenie terenu, można wykorzystać przenośne ogrodzenia i barierki. Na koncertach, festynach i innych tego typu wydarzeniach doskonale sprawdzą się przestawne barierki imprezowe. Do wygradzania miejsc robót drogowych stosuje się trwałe, a jednocześnie lekkie, łatwe w transporcie i w przechowywaniu tymczasowe barierki zabezpieczające U-20. Na rynku dostępne są również łatwe w montażu ogrodzenia przestawne do zabezpieczania placów budowy, które uniemożliwiają wejście na teren osobom postronnym.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Artykuły mają jedynie charakter poglądowy. Nie stanowią wykładni prawa, nie mogą być traktowane jako profesjonalna porada prawna, ani nie mogą jej zastąpić.
Udostępnij: