Słupki odgradzające z łańcuchem – uniwersalne rozwiązanie ułatwiające organizację przestrzeni

Słupki odgradzające z łańcuchem – uniwersalne rozwiązanie ułatwiające organizację przestrzeni

13 lipca 2023

Sprawdzamy, jakie zastosowanie mają słupki odgradzające z łańcuchem i jakie są zalety tego typu ogrodzeń.

Słupki odgradzające z łańcuchem to uniwersalne narzędzie pozwalające w prosty i szybki sposób wygrodzić lub przeorganizować przestrzeń. Słupki, a także łańcuchy do rozwieszania między nimi wykonuje się z trwałego tworzywa sztucznego. Są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe, odporne na korozję i na warunki atmosferyczne, co sprawia, że można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Słupki ustawia się na specjalnej podstawie, którą – aby zwiększyć stabilność ogrodzenia – można wypełnić wodą lub piaskiem. Najczęściej można spotkać się ze słupkami w biało-czerwone lub żółto-czarne pasy. Łańcuchy mogą mieć ogniwa w jednym kolorze lub dwukolorowe (na przemian żółte i czarne lub białe i czerwone).  Kontrastujące kolory sprawiają, że ogrodzenie jest dobrze widoczne.

Słupki odgradzające z łańcuchem – zastosowanie

Słupki odgradzające z łańcuchem wykorzystuje się do kontrolowania przepływu ruchu i wygradzania przestrzeni. Sprawdzają się w różnych miejscach i w różnych sytuacjach. Są szczególnie przydatne, gdy trzeba szybo postawić ogrodzenie tymczasowe.

Przykładowe zastosowanie słupków z łańcuchami:

  • przy remontach, pracach modernizacyjnych itp. –  jeśli ze względów bezpieczeństwa konieczne jest ograniczenie dostępu do określonych obszarów;
  • przy organizacji imprez, np. koncertów festiwali, targów itp. – dzięki nim łatwo wyznaczyć różne strefy na terenie imprezy, pozwalają kontrolować przepływ ludzi, mogą służyć do wyznaczania przebiegu kolejki;
  • na parkingach i miejscach postojowych – mogą być wykorzystywane do wyznaczania miejsc postojowych lub do zabezpieczania wjazdu na określoną przestrzeń;
  • w miejscach pracy – np. do wygradzania przestrzeni wyłączonych z ruchu;
  • muzea i atrakcje turystyczne – np. do oznaczania tras zwiedzania i oddzielania obszarów specjalnie chronionych.

Najważniejsze zalety słupków odgradzających

Są bardzo uniwersalne. Słupki z łańcuchami sprawdzają się właściwie wszędzie. Dysponując odpowiednią liczbą słupków i łańcuchem o odpowiedniej długości, można z nich ustawić ogrodzenie o dowolnym kształcie i o dowolnych wymiarach. Na łańcuchach łatwo zaczepić różnego rodzaju znaki, np. tabliczki z piktogramami informacyjnymi, znaki BHP itp.  

Pozwalają szybko rozstawić ogrodzenie. Słupki są lekkie, nie ma problemu z przenoszeniem ich z miejsca na miejsce ani z przechowywaniem. Nie wymagają skomplikowanego montażu. Jeśli w jakimś miejscu konieczne jest ogrodzenie, wystarczy je rozstawić i rozwiesić łańcuch.

Podstawa wypełniona piaskiem lub wodą zwiększa stabilność ogrodzenia. To praktyczne rozwiązanie,  gdy potrzebne jest ogrodzenie na zewnątrz.

Julita Krzemińska

Copywriterka z zawodu i z wyboru. Prywatnie pasjonatka hippiki, wielbicielka sztuki, nałogowa czytelniczka i zdeklarowana czechofilka. Sprawuje pieczę nad blogiem sklepu Znakowo.pl właściwie od początku jego istnienia. Aktywnie zgłębia wiedzę branżową, trzyma rękę na pulsie, śledząc zmieniające się przepisy. Kwestie związane z BHP, oznakowaniem przestrzeni i bezpieczeństwem ruchu drogowego mają przed nią coraz mniej tajemnic. Tworząc treści, dba nie tylko o ich warstwę merytoryczną, ale także o to, by były przystępne dla odbiorców i pomagały klientom w dokonywaniu świadomych wyborów.
Avatar
Artykuły mają jedynie charakter poglądowy. Nie stanowią wykładni prawa, nie mogą być traktowane jako profesjonalna porada prawna, ani nie mogą jej zastąpić.
Udostępnij: