Lustra sklepowe i magazynowe

Lustra sklepowe i magazynowe

5 stycznia 2022

Lustra sklepowe i magazynowe – czy wiesz dlaczego warto w nie zainwestować? Ich montaż stanowi prosty i tani sposób na zwiększenie bezpieczeństwa. Znajdują zastosowanie w magazynach i na halach produkcyjnych, w małych osiedlowych sklepikach, dużych sklepach obsługowych i w punktach usługowych. Dowiedz się więcej.

Lustra sklepowe (lustra antykradzieżowe)

Nieprzyjemne incydenty, takie jak kradzieże czy dewastacje, mogą spotkać każdego właściciela sklepu lub punktu usługowego. Można jednak zminimalizować ich ryzyko, nie zmniejszając przy tym komfortu klientów. W jaki sposób? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż luster sklepowych (zwanych również lustrami antykradzieżowymi, lustrami kasowymi).

Warto podkreślić, że lustra sklepowe to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i przyjazne klientom. Duża liczba pracowników ochrony nie zawsze spotyka się z pozytywnym odbiorem ze strony odwiedzających sklepy. Klienci mają wrażenie, że patrzy się im na ręce. Często są zniechęceni, czują się, jakby byli oskarżani o próbę kradzieży i w konsekwencji opuszczają sklep. Tymczasem odpowiednio zamontowane i ustawione lustra kasowe pozwalają na dyskretną obserwację całej powierzchni sklepu (nawet mniej widocznych miejsc) z jednego punktu.

Monitoring w sklepie

Niektórzy sprzedawcy decydują się na instalację systemu monitoringu. Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami (RODO) obiekt monitorowany musi być odpowiednio oznakowany, a klienci powinni mieć możliwość zaznajomienia się z klauzulą informacyjną.

Lustra magazynowe

Poprawie bezpieczeństwa w magazynach i halach produkcyjnych sprzyja odpowiednie oznakowanie. Znaki BHP ostrzegają przed zagrożeniami, wskazują, jakie zachowania są w danym miejscu niepożądane, a jakie szczególnie wskazane. Dobrym rozwiązaniem może być również montaż luster magazynowych. Sprawdzają się one zwłaszcza w takich miejscach, po których poruszają się różne maszyny transportowe, np. wózki widłowe.  

Lustra pozwalają na obserwację alejek i ciągów komunikacyjnych. Zwiększając pole widzenia, redukują ryzyko ewentualnych kolizji czy potrąceń.

Wyróżnia się lustra sferyczne o kształcie:

  •  1/2 kuli – pozwalające na kontrolę 4 kierunków / obserwację z 4 punktów, 360°;
  • 1/4 kuli – pozwalające na kontrolę 3 kierunków / obserwację z 3 kierunków, 180°;
  • 1/8 kuli – pozwalające na kontrolę 2 kierunków / obserwację z 2 kierunków, 90°.
Udostępnij: