Sklep BHP
znaki ewakuacyjne
tablice piktogramy

Znaki ostrzegawcze, informacyjne na plaży i kąpieliskach

Znaki ostrzegawcze, informacyjne na plaży i kąpieliskach na Znakowo.pl
Przy zbiornikach wodnych można spotkać się z różnego rodzaju znakami. Mogą one ostrzegać przed niebezpieczeństwami (np. o występowaniu wirów wodnych lub o niebezpiecznej głębokości), zakazywać pewnych zachowań (np. zakaz skakania do wody, kąpiel zabroniona) czy wskazywać, jak należy się zachowywać (np. nakaz zakładania kamizelek ratunkowych). Na kąpieliskach stosuje się również znaki o charakterze informacyjnym, mówiące np. o tym, że dana plaża jest strzeżona, lub wskazujące, gdzie znajduje się ratownik.
Regulamin kąpieliska, sposób jego oznakowania oraz wzory znaków, które mogą się na nim pojawić normowane są przez Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 6 marca 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczania obszarów wodnych oraz wzorów znaków zakazu, nakazu oraz znaków informacyjnych i flag.
W tej kategorii znajdą Państwo znaki ostrzegawcze, nakazu, zakazu i informacyjne – stosowane nad wodą, nad jeziorem, na basenach, na kąpieliskach i plażach, zarówno strzeżonych, jak i niestrzeżonych. Warto pamiętać, że odpowiednie oznakowanie może uchronić przed tragedią.